Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace

Anketní otázka

Požadujete změnu ve složení vlády ?

ano
ne
Zobrazit výsledky

Po Paříži elektromobilem z půjčovny

27.01 | 13:51   |   Redakce 4   |   komentářů (0)

Od prosince loňského roku funguje ve francouzské metropoli půjčovna elektromobilů se samoobslužným systémem.

Auto, foto: SXC

Pod názvem Autolib byl v Paříži v prosinci minulého roku spuštěn projekt, který je obdobou služby půjčování jízdních kol Vélib. Samoobslužné půjčování velocipédů funguje ve francouzské metropoli úspěšně už od roku 2007.
Samoobslužný systém půjčování elektromobilů má přispět ke snížení emisí a hluku ve městě. Zájemci mají v Paříži i v příměstských oblastech k dispozici 250 čtyřsedadlových aut typu Bluecar na elektrický pohon. Vyrábí je francouzská firma Bolloré, a navzdory názvu mají všechna šedou barvu. Vyzvednout si je zákazník může na 180 stanovištích.
Zájemce se může do projektu Autolib zapojit po předložení řidičského průkazu, dokladu totožnosti (například pasu) a bankovní karty.
Předplatné pro roční členství je 12 eur měsíčně, je možné se přihlásit i na kratší dobu, například na týden za 15 eur a na jeden den za 10 eur. Dále se platí při samotném použití elektromobilu při předplatném na rok pět eur za první půlhodinu, za další půlhodinu čtyři eura a ještě za další půlhodinu šest eur. To má zvýhodnit a tak podpořit kratší jízdy.
Projekt Autolib se nesetkal s pochopením taxikářů, kteří ho považují za „nekalou konkurenci“.

Zpět   |   Nahoru

wow gold for Sale. www.savorgold.com Provide Free World of Warcraft Guide and Strategy. Professional WOW Gold, diablo 3 gold, runescape gold wow power leveling Store Online,Best Service to Each Customer. Tera gold for guild wars 2 gold and Blade & Soul gold and Swtor Credits on safe online store,one more click to buy runescape gold , buy Swtor Credits cheap,safe, Fast delivery and Low prices!

Aktuálně

Nejvíce Vás zajímá

TOPlist
0.11019992828369