Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace

Anketní otázka

Požadujete změnu ve složení vlády ?

ano
ne
Zobrazit výsledky

Statistika o obětech autonehod – ČR nad evropským průměrem

06.04 | 10:42   |   Redakce 4   |   komentářů (0)

Polský list Gazeta Wyborcza zveřejnil nejnovější statistické údaje o obětech autonehod v Evropě. Podle nich je na tom nejhůře Polsko.

Autonehoda, foto: SXC

V Polsku podle této statistiky zemřelo na následky zranění při autonehodách v loňském roce 109 lidí na milion obyvatel, to je nejvíc ze všech členských zemí Evropské unie. V Unii připadá na milion obyvatel 61 úmrtí.
V Polsku zemřelo loni 4114 lidí při téměř 40 tisících dopravních nehod, to je oproti roku 2010 o 207 obětí víc.
Podle polské policie je hlavní příčinou nepřiměřená rychlost, alkohol a špatný technický stav vozidel i silnic. I tak byla loni byla loni v Polsku zvýšena maximální povolená rychlost ze 130 na 140 km za hodinu.
Za Polskem je na druhém místě Řecko s 97 oběmi a následuje Rumunsko, kde bylo 94 mrtvých na milion obyvatel. 
V České republice zemřelo loni na následky silničních nehod 73 lidí.
Nejméně obětí dopravních nehod na milion obyvatel bylo za loňský rok ve Velké Británii (32) a v Nizozemsku a Švédsku (po 33).

Zpět   |   Nahoru

wow gold for Sale. www.savorgold.com Provide Free World of Warcraft Guide and Strategy. Professional WOW Gold, diablo 3 gold, runescape gold wow power leveling Store Online,Best Service to Each Customer. Tera gold for guild wars 2 gold and Blade & Soul gold and Swtor Credits on safe online store,one more click to buy runescape gold , buy Swtor Credits cheap,safe, Fast delivery and Low prices!

Aktuálně

Nejvíce Vás zajímá

TOPlist
0.14680194854736